Sok z acai

Istnieją jagody, za którymi szaleje cały świat. To jagody acai. Dzięki dużej zawartości aminokwasów, witamin oraz związków mineralnych określane bywają „cudem natury” i „owocem doskonałym”! Poznaj zalety tych niezwykłych owoców.

Sok z acai jest źródłem ponad 150 cennych składników witalnych. Witaminy (B1, B2, B3, A, C, D, K), związki mineralne i proteiny nie tylko wzmacniają odporność organizmu, ale mają także nieoceniony wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Zawartość 19 aminokwasów, które sprawiają, że mięśnie szybciej się regenerują, powinna być szczególnie istotna dla osób aktywnie fizycznych. Wysoką zawartość białka docenią natomiast wszyscy, którzy dbają o swój wygląd – poprawia ono bowiem wygląd skóry, włosów i paznokci. Sok z acai jest także naturalnym źródłem kwasu oleinowego i linolowego (Omega-3 i Omega-6), który ma istotny wpływ na obniżenie poziomu złego cholesterolu w organizmie. Jagody acai zawierają także dużą ilość antyoksydantów. Mówi się, że ilość przeciwutleniaczy, które zawiera sok z acai jest nawet dwa razy większa niż w jagodach, które powszechnie uchodzą za ich najlepsze źródło! Antyoksydanty to skuteczny środek w walce z wolnymi rodnikami powodującymi przedwczesne starzenie się, miażdżycę, a nawet raka.

Jagody acai rosną w Brazylii na żyznej glebie nieskażonej cywilizacją dżungli amazońskiej. Palmy, na których rosną osiągają nawet 20 metrów wysokości. Same owoce wyglądem przypominają winogrona – są jednak mniejsze i ciemniejsze. Charakteryzują je duże nasiona oraz niewielka ilość miąższu. W smaku przypominają dziką jagodę z posmakiem czekolady.

Dobroczynna moc soku z acai łagodzi stres, opóźnia procesy starzenia i wzmacnia skórę, włosy i paznokcie. Jego regularne spożywanie obniża ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu, reguluje także poziom cukru we krwi i wspomaga kontrolę wagi ciała.

W 100% naturalny – niezawierający żadnych substancji ulepszających lub poprawiających  smak – sok z acai dostępny jest oczywiście w naszym sklepie internetowym. Zaufaj sprawdzonej jakości!

Zobacz też:

Posiadamy pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia