Sok z maqui

Marzysz o naturalnym środku, który poprawi przebieg procesów metabolicznych w Twoim organizmie? Środka, który wspomoże odchudzanie i utrzymanie szczupłej sylwetki? Poznaj niezwykłe właściwości produktu, jakim jest sok z maqui i przekonaj się, jak wiele może dla Ciebie zrobić!

Nazywany „super jagodą” owoc maqui rośnie w jednym z najczystszych miejsc na Ziemi – w chilijskiej dolinie Patagonii, a ich zbiór odbywa się raz do roku. Jagody maqui od wieków wykorzystywane były w celach leczniczych i kulinarnych przez zamieszkujących Chile i Argentynę Indian Mapuche.

Sok z maqui posiada silne właściwości detoksykujące. Znakomicie oczyszcza organizm z toksyn i innych szkodliwych substancji, podnosząc jednocześnie jego odporność i chroniąc przed infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi oraz grzybicznymi. Jest także doskonałym źródłem antyoksydantów, które neutralizują działanie wolnych rodników, opóźniając tym samym procesy starzenia. Wysoka zawartość antyoksydantów w połączeniu z funkcją detoksykującą soku sprawia, że przy regularnym stosowaniu nasza skóra w szybkim czasie nabierze widocznie zdrowszego wyglądu, włosy odzyskają blask, a paznokcie wzmocnią się.

Oprócz antyoksydantów sok z maqui w swoim składzie zawiera także witaminy C, B, E, oraz takie minerały jak wapń, magnez, potas, miedź, mangan, cynk i bor. Jest także źródłem doskonale zharmonizowanych kwasów tłuszczowych Omega-3, Omega-6, Omega-9. Fitosterole pozwalają obniżyć poziom złego cholesterolu oraz zwiększyć poziom cholesterolu dobrego, co pomaga uniknąć miażdżycy i udaru serca.

Dzięki zawartości błonnika pokarmowego oraz chromu sok z maqui polecany jest także osobom będącym na diecie. Błonnik pokarmowy w znacznym stopniu przyspiesza bowiem przemianę materii i reguluje procesy trawienne, chrom natomiast hamuje apetyt i zapobiega niekontrolowanym napadom głodu.

Dzięki swojemu bogatemu składowi sok z maqui wpływa pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale także na umysł. Wysoka zawartość antocyjanów polepsza funkcjonowanie mózgu, poprawia zdolność koncentracji i zapamiętywania.

Posiadamy pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia